Milten Holding sektör atılımlarında istikrarlı büyümeyi ve uluslararası platformda güçlü global markalar yaratmayı, sorumluluklarımızın bilinci içinde kalitede, hizmette, ikmal kaynaklarımız ve bayi ilişkilerimizde, en iyi olmak ve sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada lider olmak temel ilkemizdir.

 

Çözüm Odaklı Olmak

İnsan hayatının kalitesini artırmak ve kolaylaştırmak için çıktığımız bu yolda, ürün ve hizmet sunduğumuz sektörde her zaman en iyisi olacağız müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayarak, güven, saygı ve sevgi çerçevesinde her zaman en iyi hizmeti vermek ve müşterilerimizi memnuniyetini korumaktır.Çağımızın yeniliklerini takip ederek,dünya standartlarında bir şirket olarak; her zaman kendimizi,ürünlerimizi ve sizlere verdiğimiz hizmeti geliştireceğiz.

 

Profesyonellik

Profesyonelliği, işimizi yönetirken gerekli ön çalışmayı yapmak, işimizle ilgili kendimizi sürekli eğitmek ve bilgilerimizi çözüm ortaklarımız ile paylaşmak olarak tanımlıyoruz.

 

Takım Ruhu

Tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz ile karşılıklı sağlıklı, uzun süreli ilişkiler kurmayı önemsiyor; takımımızı tedarik zincirinin bütünü olarak tanımlıyoruz. Mutlu müşterilerin ancak işinden keyif alan, birbirinin gelişimlerine destek olan çalışanlar sayesinde yaratılabileceğinin farkındayız. En önemli sermayemizin insan kaynağımız olduğunu düşünerek, hizmetimizin kalitesinin de çalışanlarımızın kalitesi ile başladığına inanıyoruz.

 

Çevreye Duyarlı Olmak

Mil-ten Holding, yerli maden kaynaklarını çağdaş bir anlayışla işletmenin sonucu olarak, çevreci çalışmalara da önem vermiştir. Holdingin maden ruhsat alanı içerisindeki ağaçlandırma faaliyetlerine 1994 yılında başlanmış ve bugüne kadar 8 değişik türde 1 milyon adetten fazla fidan dikilmiştir. Profesyonel ekiplerle sürekli bakımı ve kontrolü yapılan fidanlar, günümüzde büyük bir orman haline gelmiştir. Dikilen fidanların türleri Sahil Çamı, Yalancı Akasya, Dışbudak, Kızılçam, Fıstık Çamı, Aylantus, Ceviz ve Servi'den oluşmaktadır.