HÜSEYİN ÖKTEN MADENCİLİK ÖDÜLLERİ

Hüseyin Ökten Madencilik Ödülü, İstanbul bölgesinde kömür madeni işletmeciliğinin öncülerinden rahmetli madenci Hüseyin Ökten'in anısına, manevi kurucusu olduğu Mil-Ten Holding tarafından verilmektedir.
Ödülün amacı; Türkiye'de madenciliğin gelişmesine katkıda bulunacak bilimsel, ekonomik, sosyal, kültürel aktivitileri teşvik etmek ve desteklemektir.
Ödül 1993 yılından bu yana , Her yıl Bilim, Hizmet ve Girişim dallarında verilmektedir.
Ödül ile ilgili uygulama çalışmaları, Mil-Ten Holding ve GEMAD - Genç Maden İşletmecileri Derneği'nin ortaklaşa oluşturalan Yürütme Kurulu tarafından yürütülmektedir.

HÜSEYİN ÖKTEN MADENCİLİK ÖDÜLLERİ'96 - PDF

MİL-TEN TURNAVASI


MİL-TEN Şirketler Topluluğu tarafından tertiplenen firmalar arası futbol turnuvasını UYM (Uluslararası Yayın Merkezi) kazandı. Evsahibi Mil-Ten ile UYM arasında oynanan final maçının normal süresi 5-5 berabere bitince penaltı atışlarına geçildi. Penaltı atışlarını 4-3 kazanan UYM, turnavanın şampiyonu oldu. Şampiyon UYM2ye kupasını, MİL-TEN Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı CEMİL ÖKTEN verdi.
Hepsi de meşin yuvarlağı çok yakından tanıyordu. Ne profesyonel, ne de amatördü. Hepsi de kariyer sahibi kişilerdi. "HASTA"lıkları futboldu..İnşaatçılar,otomotiv sektörü ve madenciler, kendi aralarında düzenledikleri turnuvalarda şifa bulurlarken, oldukça heyecanlı günler de yaşamışlardı. .Haber resim için tıklayınız...